Albumy, Hudba

Aurora a jej album plný démonov

6. februára 2017

Po dlhšej dobe som sa rozhodol pridať ďalší článok s mojim odporúčaním na hudobný album. Chvíľu som rozmýšľal nad tým, o ktorom albume by som chcel tento krát napísať. A vtedy ma napadlo jedno meno. Aurora. Pre viacerých z vás možno neznámy pojem. A do leta 2016 to bol neznámy pojem aj pre mňa. Ale potom som videl filmový trailer na film Equals, čo je mimochodom zaujímavý futuristický film. No a v tomto filme ma zaujala titulná skladba, ktorá znela počas celého traileru v pozadí. Takže som si zistil, kto je autor tejto pesničky. A odpoveď bola Aurora.

Najprv som sa opýtal sám seba kto je to Aurora a potom som sa to opýtal googlu. No a zistil som, že je to mladá nórska speváčka s geniálnym hlasom a zaujímavým prejavom a hudobným štýlom.

Aurora mala minulý rok ešte len 20 rokov, ale je už veľmi talentovaná mladá speváčka, o ktorej podľa mňa za pár rokov ešte len budeme počuť. Aurora produkuje veľmi zaujímavú hudbu a svojim futuristickým prejavom mi tak trochu pripomína Enyu. A keďže Enyu mám rád, páči sa mi aj Aurora. Keď som objavil jej skladby a nový album bolo to pre mňa príjemné prekvapenie, asi oko keď som objavil Becka a jeho album Morning phase. Aurora sa rozhodla nazvať svoj album: All my demons greeting me as a friend„. To sa dá voľne preložiť ako „Všetci moji démoni ma zdravia ako priateľa“.  Zaujímavý názov, ktorý do určitej miery naozaj vhodne korešponduje s hudobným obsahom albumu. Prečo?

Aurora a jej album plný démonov

ALBUM PLNÝ DÉMONOV

Každý máme svojich démonov alebo kostlivcov v skrini, ktorí nám môžu znepríjemňovať život. A možno práve toto sa snažila Aurora vystihnúť vo svojich skladbách. Tie sú na tomto albume rôznorodé a nájdete tu melancholické, energické, ale aj romantické skladby. Aurora má svoj vlastný originálny štýl a vystupovanie, ktoré je tak trochu ťažké presne definovať.

Ale na prvý pohľad a počutie ju hneď rozoznáte od väčšiny hudobnej scény. Tak ako napríklad aj skupinu Coldplay, ktorej album Ghost Stories som odporúčal v mojom článku. Ako som už vyššie spomínal, na mňa Aurora pôsobí podobne ako Enya, avšak napriek tomu inak. Novodobo, futuristicky, svojsky. A to je dobre.

Podľa mňa je fajn keď niekto dokáže zaplniť dieru na trhu a Aurore sa to evidentne podarilo úplne prirodzeným spôsobom. Je proste sama sebou a ľuďom sa to páči. Čo viac si môžete ako spevák želať?

Aurora a jej album plný démonov

Na prvý pohľad to tak možno nevyzerá, ale na albume sa nachádza viacero dobrých vecí. Možno sa vám však zapáčia až po opakovanom vypočutí. A možno vôbec. Tento album je totiž dosť špecifický a ani mne osobne sa nepáčili úplne všetky skladby. Priznám sa, že na konci albumu je 1 skladba, ktorú som si ani nevypočul dokonca, lebo. Ale to nevadí. Hlavne, že tie ostatné sú výborné.

Medzi moje obľúbené patria hlavne „Runaway“, „Runing with the wolves“ a „Winter bird“. Ale zaujímavé sú aj „Warrior“, „Home“„Murder Song“. Na jednu z týchto piesní sem pridávam aj videoklip a zároveň je to aj ukážka jej svojského štýlu a prejavu. Nižšie si môžete pozrieť celý tracklist albumu aj s odkazmi na ďalšie skladby a moje hodnotenie. 😉

TRACKLIST

 1. Runaway   4:08
 2. Conqueror   3:27
 3. Running with the Wolves   3:14
 4. Lucky   4:04
 5. Winter Bird   4:07
 6. I Went Too Far   3:27
 7. Through the Eyes of a Child   4:34
 8. Warrior   3:43
 9. Murder Song (5, 4, 3, 2, 1)   3:20
 10. Home   3:32
 11. Under the Water   4:24
 12. Black Water Lilies   4:42
 13. Half the World away   3:18   (Deluxe Edition)
 14. Murder Song (5, 4, 3, 2, 1) – Acoustic   3:38   (Deluxe Edition)
 15. Nature Boy   2:59   (Deluxe Edition)
 16. Wisdom Cries   4:07   (Deluxe Edition)
 17. Running with the Wolves (Pablo Nouvelle Remix)   3:50   (Deluxe Edition)

Prvých 12 vecí je štandardne na normálnom albume. A posledných 5 vecí nájdete iba na „Deluxe Edition“ verzii albumu. Alebo na youtube. 🙂

ZÁVER

Myslím, že napísané už bolo všetko podstatné. Už môžem len skonštatovať, že pre mňa osobne je Aurora príjemným prekvapením roku 2016. Svojim osobitým štýlom a prejavom ma oslovila a napriek jej mladému veku robí skvelú hudbu. Dúfam, že aj naďalej v tom bude pokračovať, a že si od nej čoskoro vypočujem ďalšie skvelé skladby alebo hudobný album.

MOJE HODNOTENIE: 90%

 

Jakub

 

ZDROJ: Photo – google.sk  ; Video – youtube.com

Ďalšie podobné články

Žiadne komentáre

Komentár