Albumy, Hudba

Beck – Morning Phase: Neobyčajný hudobný album

26. októbra 2016
Beck - Morning Phase: Neobyčajný hudobný album

Sú hudobné albumy a hudobné albumy. Práve toto som si povedal, keď som si vypočul album Beck – Morning Phase. Je viac ako pravdepodobné, že tento album nepoznáte, tak ako som ho nepoznal aj ja. A možno sa k nemu dostanete úplnou náhodou práve vďaka tomuto článku. Ak je to tak, neváhajte a vypočujte si ho.

Je veľmi veľa populárnych spevákov a speváčok a nedá sa poznať všetkých. A preto sa vždy poteším, keď nájdem nejaký kvalitný hudobný album od menej známeho interpreta (možno iba menej známeho pre mňa). Prečo? Pretože rádiá a médiá nám podsúvajú iba známe a obohrané pesničky, ktoré nám po čase začnú liezť pomaly na nervy…

„Naozaj kvalitný hudobný album alebo pesničky ma omrzia málokedy a dokážem si ich vychutnať oveľa viac.“

A presne takto som sa cítil pri počúvaní tohto albumu. Treba poznamenať hneď na úvod, že tento album nemusí sadnúť každému, ale určite mu treba dať šancu. Možno si tým rozšírite nielen svoje obzory, ale aj hudobné žánre. 

beck morning phase

KTO JE BECK?

Beck má 46 rokov a jeho rodné meno je Bek David Campbell. Je to americký  spevák, skladateľ a multi-inštrumentalista, ktorý vo svojej hudbe spája rôzne hudobné štýly a formy. Často kombinuje svoju vlastnú tvorbu so samplovanou hudbou, živým orchestrom, spevom a rôznymi hudobnými efektami.

Mnohí uznávaní odborníci a kritici považujú Becka za jedného z najkreatívnejších hudobníkov a predstaviteľov alternatívneho rocku. Čo si za svoju tvorbu podľa mňa aj zaslúži. Album Morning Phase pripravoval viac ako 6 rokov a nájdete na ňom naozaj pestrú paletu „hudobných zážitkov“ pre vaše uši. Na albume sa nachádzajú veľmi odlišné skladby, čo je poznať hneď na prvé počutie. Každá jedna je originálna a vyvoláva úplne iné emócie a pocity. Album je spracovaný veľmi muzikálne a charakterizoval by som ho asi takto:

„Album Morning Phase sa perfektne hodí na pohodové nedeľné upršané popoludnie. Veľmi dobre sa pri ňom premýšľa a popíja káva alebo čaj. Je vhodný aj ako kulisa popri víkendovom varení, či upratovaní. Prípadne je to vhodný hudobný album na dlhšiu cestu vlakom, autobusom, či lietadlom.“

Beck - Morning Phase: Neobyčajný hudobný album

Pokiaľ si neviete predstaviť čo sa skrýva pod pojmom alternatívny rock prikladám okrem Tracklistu aj linky z youtube. Konkrétne z oficiálneho VEVO profilu speváka Becka. Dúfam, že sa vám budú páčiť.

TRACKLIST

 1.  Cycle   0:40
 2.  Morning   5:20
 3.  Heart is a Drum   4:32
 4.  Say Goodbye   3:30
 5.  Blue Moon   4:03
 6.  Unforgiven   4:35
 7.  Wave   3:41
 8.  Don’t let it Go   3:10
 9.  Blackbird Chain   4:27
 10.  Phase   1:08
 11.  Turn Away   3:06
 12.  Country Down   4:01
 13.  Walking Light   5:01

Beck – Heart is a drum (videoklip)

ZÁVER

Album Morning Phase je môj obľúbený a veľmi často sa k nemu vraciam. Keď potrebujem relaxovať alebo prísť na iné myšlienky, vždy si ho rád pustím a vypočujem. Dúfam, že ďalší album s názvom Dreams (2015), ktorý Beck nahral krátko po tomto bude minimálne taký dobrý ako tento. Už sa teším ako si ho vypočujem a možno o ňom napíšem jednu z ďalších hudobných recenzií. 🙂

MOJE HODNOTENIE: 95%

Dúfam, že si album vypočujete a bude sa vám páčiť.

 

Jakub

 

ZDROJ: Photo – google.sk  ; Videoyoutube.com

Ďalšie podobné články

Žiadne komentáre

Komentár