O mne

Vitaj na mojom blogu

Volám sa Jakub Bartoš a mám 31 rokov. Jedného dňa som sa rozhodol, že si chcem začať písať svoj vlastný blog. Prečo? Mám na to viacero dôvodov a jeden z nich nájdeš hneď v názve môjho blogu. Áno presne tak „nestrácaj čas“. Dlho som rozmýšľal nad tým, ako mám vlastne svoj blog nazvať. Nakoniec som sa rozhodol pre tento jednoduchý a výstižný názov. Z časti aj preto ako sa momentálne cítim vo svojom živote. Ale aj preto, lebo chcem na svojom blogu písať o užitočných veciach, ktoré vám ušetria čas.

Niektorí ľudia ma poznajú. Niektorí ma nepoznajú. A niektorí si myslia, že ma poznajú. Vďaka môjmu blogu ma však môžu všetci spoznať o niečo viac.

Prečo práve blog?

Zistil som, že ma baví písanie. O receptoch na moje obľúbené jedlá, o filmoch, ktoré sa mi páčia alebo o iných veciach z môjho života. Ale taktiež aj preto, že za posledné obdobie sa môj život zmenil vplyvom rôznych okolností a udalostí. A pretože po mojej 30ke som začal tak trochu bilancovať svoj život. Začal som rozmýšľať inak a prehodnotil svoje priority a životné smerovanie. A okrem toho, ako sa hovorí „Za všetkým hľadaj ženu“. A v mojom prípade hneď dve…

Vždy ma bavilo zdielať s ľuďmi svoje myšlienky, skúsenosti, kuchárske výtvory alebo tipy na skvelé filmy, seriály, či hudbu. Na facebooku, instagrame alebo len tak pri dobrom jedle s mojou rodinou alebo priateľmi.

Dôležitý nie je cieľ, ale cesta

A tak ma napadlo, že si vytvorím svoj vlastný blog, na ktorom bude všetko pokope. Chcem písať úprimne a pravdivo. Nerád sa hrám na niečo, čo nie som. Zároveň si však uvedomujem, že moje názory sa nemusia páčiť každému. Čo je samozrejme normálne a v poriadku. 🙂 Ale verím, že sa nájdu aj takí, ktorým sa moje články budú páčiť, inšpirujú sa nimi alebo sa aj naučia niečo nové.

Človek nikdy nevie, ktorým smerom sa jeho život začne uberať. Ale nezistí to, pokiaľ sa nerozhodne ten smer zmeniť a vydať sa na cestu. Možno práve za novou etapou svojho života. Ja som sa rozhodol, že skúsim niečo nové. A tento blog je pre mňa dobrou motiváciou a príležitosťou ako začať na sebe viac pracovať. A možno aj vytvoriť niečo vlastné a zároveň hodnotné pre iných.

nestrácaj čas

Motivácia

Nie som typ človeka, ktorý sa rád chváli so svojim životom a chce to vykričať do celého sveta. Ale pokiaľ môžem niekomu poradiť alebo pomôcť, spravím to vždy rád, nezištne a s úsmevom. Som totiž dobrák od kosti a držím sa hesla „Keď môžem, pomôžem“. Preto chcem aj do svojich článkov vkladať užitočné informácie, ktoré vám dúfam pomôžu. 

Veľmi rád varím a vymýšľam si vlastné originálne recepty, aj keď ich zatiaľ nie je veľa. Rád sa však s vami o ne podelím. Okrem toho zbožňujem aj ázijské jedlá a kultúru.

Na Slovensku je veľa dobrých a kvalitných blogov a blogerov. Začal som si ich čítať a postupne som sa dostal na viaceré blogy, ktoré sa mi zapáčili. Vďaka nim som sa začal zaujímať o písanie a blogovanie a zistil som, že ma to baví a napĺňa. A rozhodol som sa to vyskúšať. Chcem písať o tom čo ma baví a čo viem najlepšie a to sú práve tie veci, ktoré sa za tých niekoľko rokov stali mojimi obľúbenými činnosťami. 

Čo všetko teda nájdeš na mojom blogu?

  • Recepty na chutné, zdravé a jednoduché jedlá
  • Recenzie a odporúčania na kvalitné filmy, seriály
  • Recenzie a odporúčania na kvalitnú hudbu
  • Lifestylové články zo života a o živote
  • Články o cestovaní

To je zatiaľ o mne a o mojom blogu to najhlavnejšie. Možno sem časom ešte doplním alebo upresním pár vecí. Ak budeš mať na mňa nejaké otázky, pripomienky alebo budeš chcieť nadviazať na spoluprácu so mnou, budem rád ak mi napíšeš cez KONTAKT alebo priamo email na nestracajcas@gmail.com 🙂

nestrácaj čas

Nestrácaj čas. Využi ho naplno!

Jakub

03.10.2016 ; 01.03.2017