Albumy, Hudba

Kiesza má Zvuk ako žena

7. marca 2017
Kiesza sound of woman

Pred mesiacom som napísal článok o Aurore a jej zaujímavom albume. Dnes som sa rozhodol, že napíšem ďalší článok s odporúčaním na hudobný album. Konkrétne na album Sound of a Woman (Zvuk ženy), ktorý vypustila do sveta ešte koncom roku 2014 speváčka Kiesza. Možno vám to meno niečo hovorí a možno nie. Preslávila sa svojím skvelým singlom Hideaway, ktorý sa na dlhú dobu usadil na najvyšších priečkach hranosti. A to aj vďaka jednoduchému a chytľavému videoklipu, ktorý doteraz videlo viac ako 363 miliónov ľudí.

Kiesa Rae Ellestad alebo iba Kiesza je kanadská speváčka s nórskym priezviskom, ktorá však žije a pôsobí striedavo hlavne v New Yorku a Londýne.

Kiesza má zaujímavý hlas a prejav a ľahko ju spoznáte hneď na prvé počutie. Zároveň je aj multi-inštrumentalistka, skladateľka a výborná tanečnica. To dokazuje aj vo svojich videoklipoch, ale hlavne na svojich koncertoch. Má svoj vlastný štýl obliekania, vystupovania a špecifický účes. Hudba, ktorú Kiesza tvorí by sa dala nazvať viacmenej ako elektronický pop s housovými prvkami. Hudobnú stránku svojich skladieb výborne dofarbuje svojim špecifickým hlasom a prejavom. Aký je však jej prvý hudobný album? Stojí za to?

Kiesza má Zvuk ako žena

KIESZA

Zaujímavé je to, že Kiesza nebola vždy iba speváčkou. V minulosti napríklad narukovala do kanadského kráľovského námorníctva. Alebo sa zúčastnila na súťaži Miss Universe Canada. Taktiež sa zúčastnila rôznych tanečných a stepovacích súťaží. A do svojich 15tich rokov chodila dokonca aj na balet, ale kvôli zraneniu s ním musela skončiť. Aj preto sú v jej tanečných vystúpeniach a choreografiách tak často viditeľné práve prvky baletu. Kiesza je skvelý príklad toho, ako sa človek môže stať slávnym a úspešným keď chce. Tak ako napríklad aj Robin Schulz, o ktorom som napísal v minulosti zaujímavý článok.

Ja osobne som považoval Kieszu najprv za anglickú speváčku. Asi na základe jej výzoru a prejavu. Ale potom som si o nej zistil viac a zostal som milo prekvapený. Kanadská speváčka s nórskymi a škótskymi predkami, ktorá sa presadila hlavne v Anglicku. To sa len tak nevidí. V roku 2015 vyhrala cenu za Prelomového umelca roku 2014 na Juno Awards v Kanade. Je to jedno z najprestížnejších kanadských hudobných ocenení. A jej výborný singel Hideaway, ktorý som už spomínal, bol hraný po celom svete. V Anglicku, Holandsku, Belgicku, či Rusku sa dokonca umiestnil na prvej priečke v hranosti. Za tento skvelý singel získala Kiesza taktiež mnoho zlatých a platinových ocenení.

Hideaway (videoklip)

TRACKLIST

 1. Hideaway   4:11
 2. No Enemiesz   3:17
 3. Losin’ My Mind   3:51
 4. So Deep   4:28
 5. Vietnam   3:50
 6. Bad Thing   3:31
 7. What is Love   3:08
 8. Sound of a Woman   3:46
 9. The Love   3:57
 10. Piano   4:28
 11. Giant in my Heart   4:29
 12. Over Myself   3:32
 13. Cut me Loose   3:53

ZVUK ŽENY

Album je hudobne dobre rozvrhnutý a striedajú sa na ňom tanečné, pohodové aj pomalé veci. Dokopy má iba 13 skladieb, ale niekedy je menej viac. Moje najobľúbenejšie skladby z tohto albumu sú určite Hideaway, What is Love a Giant in my Heart. Odkaz na ne je zakomponovaný v trackliste, takže si ich môžete vypočuť. Kiesza nie je síce najlepšou speváčkou tohto storočia, ale sama o sebe je veľmi zaujímavá a má zaujímavú farbu hlasu a štýl spievania. Okrem toho je to dobrá tanečníčka.

Jej skladby sú jednoduché, priame a rytmické. Album Sound of a Woman sa dá počúvať pri hocijakej bežnej činnosti alebo počas šoférovania. Je vhodný skôr na relax a odpočinok ako na nejakú športovú aktivitu. Album získal celosvetovo celkom dobrú kritiku a Kiesza sa pri jeho tvorbe inšpirovala rôznymi hudobnými štýlmi. Vyjadrila sa, že je s ním veľmi spokojná, aj keď niektoré skladby môžu byť pre jej fanúšikov prekvapením.

Kiesza má Zvuk ako žena

ZÁVER

Sound of a Woman nie je najlepší album aký som kedy počul, ale svojim spôsobom je zaujímavý, tak ako samotná Kiesza. Je to dobrá alternatíva k ostatným hudobným albumom a dokáže dobre osviežiť vaše zaužívané hudobné stereotypy. Vďaka rytmickým skladbám sa album dobre počúva a hodí sa napríklad na dlhšiu cestu autom.

Dúfam, že si ho vypočujete a bude sa vám páčiť.

MOJE HODNOTENIE: 80%

Jakub

 

ZDROJ: Photo – google.sk  ; Video – youtube.com

Ďalšie podobné články

Žiadne komentáre

Komentár