Filmy, Filmy a seriály

Najlepšie Vianočné filmy a rozprávky

30. decembra 2016

Vianoce sú opäť za nami. Neviem, či aj vám alebo len mne to tak rýchlo ubehlo. Opäť som si nestihol pozrieť ani polovicu mojich obľúbených filmov. A keď som premýšľal nad tým koľko ich vlastne je, dostal som nápad na tento článok. 🙂 Čas je totiž vzácna komodita a v dnešnej dobe si musí človek vyberať aký film si pozrie, kedy a či vôbec. No a počas sviatkov to platí dvojnásobne. Pretože ľudia majú starosti s pečením, prípravami, výzdobou a s kupovaním darčekov. A pokračuje to aj na nový rok, kedy sa buď presúvate niekam za akciou alebo si chystáte doma chlebíčky a nejaké to občerstvenie pre seba a svojich blízkych.

A práve preto som spísal tento zoznam mojich obľúbených československých, ale aj zahraničných Vianočných filmov, rozprávok a tiež aj filmov s Vianočnou tématikou, ktoré by sa vám mohli páčiť. Ponuka je totiž veľmi široká, pretože každému sa páči niečo iné.

Možno práve v tomto zozname nájdete inšpiráciu na nejaký film, ktorý už dlhšiu dobu chcete vidieť. Alebo film, na ktorý ste zabudli. V dnešnej dobe si už chvalabohu môžeme pustiť filmy zo setup boxu z archívu, z DVD, či dokonca z Bluray disku. Takže neváhajte a smelo do toho. Určite som na nejaký film alebo rozprávku zabudol. Alebo možno práve nejaký tvoj obľúbený film nie je zároveň aj môj obľúbený. Ale to nevadí. Pokiaľ chceš napíš ho do komentára a ja ho sem s radosťou doplním. Aké sú teda moje najlepšie Vianočné filmy a rozprávky?

Začnem mojou TOP 20-kou filmov, ktoré sú pre mňa viacmenej tzv. Vianočná klasika :

Najlepsie vianocne filmy a rozpravky1. SÁM DOMA (1990) + SÁM DOMA 2 – STRATENÝ V NEW YORKU (1992)

Už ako malý chlapec som tieto dva filmy jednoducho miloval a nie len na Vianoce. Zostalo mi to až doteraz a bez Kevina si jednoducho Vianoce neviem predstaviť. Veľa ľudí však tieto filmy neznáša a hlavne so slovenským dabingom. Ale prečo si kaziť zážitok z filmu slovenským dabingom však? 🙂 Ja ich pozerám vždy so starým českým dabingom, pretože tie hlášky sa proste nedajú nahradiť. Takže bez Kevina to pre mňa nie sú plnohodnotné Vianoce.

„Harry, jdu do baráku !!!“

Najlepsie Vianocne filmy a rozpravky2. PELÍŠKY (1999)

Táto česká klasika je pre mňa ďalšou filmovou zastávkou počas Vianoc, bez ktorej nemôžem existovať a určite patrí medzi najlepšie Vianočné filmy. Pri Kevinovi väčšinou balím Vianočné darčeky, no a Pelíšky zase hromadne pozeráme spolu s rodinou po spoločnej vianočnej večery a po úspešnom rozbaľovaní darčekov. Hlášky z tohto filmu poznám už vlastne naspamäť a používam ich počas celého roka. Super je, že som zatiaľ nestretol nikoho kto by tento film nemal rád alebo by hovoril, že je o ničom…. chvalabohu.

„Mě by jenom zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu? Stříleli za války do vzduchu…“

 Najlepsie Vianocne filmy a rozpravky3. CÍSAŘÚV PEKAŘ A PEKAŘÚV CÍSAŘ (1951)

Vianoce sú pre mňa osobne aj o rozprávkach a Císařúv pekař je pre mňa TOP rozprávka. Aj keď vlastne ono je to asi viacmenej rozprávka pre dospelých. Jan Werich je pre mňa pán herec, tak ako aj ostatní jeho vrstovníci, ktorí si s ním zahrali vo viacerých filmoch. A humor a hlášky z tohto filmu sú pre mňa osobne jedny z najlepších. Takže „Peče pane mistr“? Pre mňa určite „Peče“! 🙂

„Když ono se to hodné zvíře tak na mně kouká. Vždyť je to nemá tvář. Tak ho pýchni do nemé tváře.“

Najlepsie Vianocne filmy a rozpravky4. BYL JEDNOU JEDEN KRÁL (1954)

Ďalšia z roprávok s Janom Werichom, bez ktorej si neviem predstaviť Vianočné sviatky. Byl jednou jeden král je podľa mňa ďalším Werichovým majstrovským dielom a ďalšou skvelou komédiou a rozprávkou pre dospelých. Pomyselnou čerešničkou na torte je pre mňa v tomto filme Vlasta Burian.

„To není umění vařit se solí. Bez soli, to je umění. Bez soli to nejde. A jde. A nejde. A jde a já ti to dokážu, že to jde a budu vařiť sám. A já se budu koukat. Nebudeš, protože tě dám zavřít do vězení. Vždyť si přestavěl vězení na vinný sklep. Tak ho zavřeme do vinného sklepa, stejně vypadá jako sud.“

Najlepsie Vianocne filmy a rozpravky5. MRÁZIK (1964)

Mrázik je ďalším filmom, ktorý je dosť rozporuplný a viacerí ho moc nemusia. Ale pre mňa by Vianoce bez mrázika nemali ten správny šmrnc. Väčšinou ho dávajú v TV na štedrý večer okolo ôsmej a spolu s rodinou pri ňom rozbaľujeme darčeky. Takže popri toho ako sa radujeme z darčekov nám v pozadí v TV vyhráva Nasťa a Ivan.

„Keď sa vidím v zrkadle, som so sebou spokojný. Nevyzerám veru zle, u žien vyhrám bez vojny. Raz naši, raz vaši, cestička nech nepráši, hej… Tam kde končí ten náš svet, tam si nájdem dievčinu. Krásnu ako z ruže kvet, tú si vezmem za ženu.“

Najlepsie Vianocne filmy a rozpravky6. TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU (1973)

Popoluška je typický Vianočný film, bez ktorého si väčšina Slovákov a Čechov nevie predstaviť Vianoce. Či už je to vďaka výbornému hereckému obsadeniu, príbehu alebo výbornému soundtracku v podarní Karla Gotta. Popolušku tak ako Mrázika dávajú väčšinou v TV okolo ôsmej hodiny takže buď počas toho rozbaľujem darčeky alebo popíjam vínko, či kávu a oddychujem pri TV spolu s rodinou.

„A co tobě Popelko, tobě nemám ve měste koupit nic? Tak mi třeba přines to co ti cestou cvrnkne do nosu.“

Najlepsie Vianocne filmy a rozpravky7. S TEBOU MĚ BAVÍ SVĚT (1982)

S tebou mě baví svět je ďalšia česká klasika a komédia, ktorá mi vždy zdvihne náladu. a určite patrí medzi najlepšie Vianočné filmy. Vďaka výbornému hereckému obsadeniu (hlavne nezabudnuteľný Július Satinský), skvelým hláškam a krásnemu prostrediu (české Krkonoše) si tento film získal nejedného diváka a stal sa obľúbeným Vianočným filmom, čo si uvedomujú aj televízne stanice, ktoré ho vždy na Vianoce zaraďujú do svojho programu.

„Tady Orel, tady Orel. Dášenka jde celou dobu v bačkúrkách, přepínám. To je smůla, v čem bude lyžovat? Přepínám…“

Najlepsie Vianocne filmy a rozpravky8. TŘI VETERÁNI (1983)

Traja veteráni je ďalšia filmová rozprávka, ktorú si vždy veľmi rád pozriem cez Vianočné sviatky. Skoro všetky televízne stanice ju dávajú počas Vianoc, takže nie je problém. Výborné herecké obsadenie (Hrušinský, Satinský, Svěrák a Lasica), skvelý humor a vtipné hlášky sú pre mňa opäť zárukou kvalitného filmového zážitku a smiechu.

„Královna obluda, král takovej hovňousek a jakou mají krásnou dceru. Taky se tomu někdy divim…“

Najlepsie Vianocne filmy a rozpravky9. VIANOČNÉ PRÁZDNINY (1989)

Túto bláznivú americkú komédiu som zaradil do môjho zoznamu pretože mám rád herca Chevyho Chasea. Len málo ľudí nepozná bláznivú rodinku Griswoldovcov, ktorá pokazí čo sa dá aj nedá a skoro vždy za to môže hlava rodiny Clark. V tomto Vianočnom filme sa zíde mnohopočetná vzdialená rodina u Clarka doma, aby spolu oslávili Vianoce tak ako sa patrí… po Griswoldovsky.

„Hele Griswolde, kam myslíš, že tak velkej strom nacpeš? Předkloň se a já ti to ukážu…“

Najlepsie Vianocne filmy a rozpravky10. S ČERTY NEJSOU ŽERTY (1984)

Česká rozprávka S čerty nejsou žerty nemá moc Vianočný nádych ani v nej nie je žiadny sneh, či spomienka na Vianoce. Vlastne je o čertoch ako napovedá názov. Ale keďže ju dávajú v TV hlavne na Vianoce, tak na ňu akosi vždy narazím a rád si ju pozriem.

„To jste udělala dobře, že jste si nevazala toho mlynáře. Co by jste tomu říkala, kdyby jste si vzala knížete? I kdyby to byl kníže pekel? Klidně. Já totiž na žádné peklo nevěřím… v tom případě, prosím.“

Najlepsie Vianocne filmy a rozpravky11. PERINBABA (1985)

Slovák, ktorý nepozná a aspoň raz nevidel Perinbabu, snáď ani nie je Slovák 🙂 Možno trochu prísny meter, ale toto je ďalšia Vianočná klasika, ktorej sa určite v TV nevyhnete. Príbeh o Jakubovi, Alžbetke, Perinbabke a Zubatej. Podľa mňa najlepší film od Juraja Jakubiska s veľmi pekne vykreslenou dobovou tématikou.

„Aj ja chcem narásť Perinbabka. Ale čo… kým som sa stala rozprávkovou bytosťou, bola som tiež človekom. A zostarla som. Ľudia rastú a starnú. A ja som bol tiež človekom? Áno bol si Jakubko. Ale ty si mal to šťastie, že si bol človekom iba veľmi krátky čas. Prečo je teda nešťastie byť človekom? Pretože ľudia umierajú Jakubko.“

Najlepsie Vianocne filmy a rozpravky12. SMRTONOSNÁ PASCA a.k.a. DIE HARD (1988)

Smrtonosná pasca je pre niekoho jednorázová záležitosť. ale pre niekoho je to Vianočná povinnosť. Bruce Willis a.k.a. policajt John McClane príde za svojou manželkou do práce na Vianočný večierok do výškovej budovy firmy Nakatomi, do ktorej náhle vtrhne banda „teroristov“ na čele s Hansom Gruberom. Ako inak John McClane vo svojej životnej forme, polonahý a bosí vyzabíja celú skupinu teroristov úplne sám. Čo viac si môže správny chlap na Vianoce želať? Možno k tomu ešte fľaša dobrej whiskey a dobrá cigara… a samozrejme darčeky. 😀

„Kdo to udělal? Ten starý strážník, co jsme ho postrádali? To jsou obvykle staří poldové, unavení, kteří tloustnou na penzi. Ne… to byl někdo jiný.“

Najlepsie Vianocne filmy a rozpravky13. PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU (1959)

Ďalšia klasická česká filmová rozprávka, ktorá sa vysiela v TV hlavne na Vianoce. Príbeh o Princezne so zlatou hviedzou – Lade, jej myšom kožíšku, princovi Radovanovi a o Kazisvetovi, ktorý si chce princeznú Ladu zobrať za ženu proti jej vôli. Tá však utečie, oblečie si myší kožíšek a schová sa na zámku kráľa Radovana ako pomocnica v kuchyni. Ale dlho jej to nevydrží…

„Kdo je toto děvče? Slouží v kuchyni. Jak se jmenuje a co bys o ní řekl? Říkám jí Myší kožíšek. A dobře slouží ti? Dobře. Když je taníř od ní umytí, leskne se jak slunce, pěkne čisťounký je. Že se nestydíte. Zač? Že dobře myje? Tupče. Víš kdo vlastně je ta služka tvá? Hodné děvče. Ty osle, je to princezna !“

Najlepsie Vianocne filmy a rozpravky14. WINNETOU (1963)

Winnetou 1,2,3 a taktiež jeho ďalšie pokračovania patria medzi moje obľúbené filmy nielen na Vianoce. Ale na Vianoce sa akosi zaužívalo, že Winnetoua vždy dávajú v TV. Tento film nemá skoro nič spoločné s Vianocami, ale mnohým ľuďom sa s Vianocami spája. Tak ako mne. Takže som ho sem zaradil tiež.

„K životu, ne k smrti nás Manitu stvořil. Boj to je smrt. Mír je život. Winnetou má slova ostrá jako šíp…“

Najlepsie Vianocne filmy a rozpravky15. PACHO, HYBSKÝ ZBOJNÍK (1963)

Pacho je pre mňa osobne slovenská klasika a jeden z Top slovenských filmov. Pretože máme málo kvalitných slovenských filmov. Ale tento je podľa mňa jeden z nich. Pacho Hybský zbojník je vlastne vymyslená postava a alternatíva k Jánošíkovi. Taktiež bohatým berie a chudobným dáva a neznáša krivdu. Dobová tragikomédia so smutným koncom, ktorá ma však vždy dokáže pobaviť a rozosmiať. Plus Jožko Kroner vo svojej životnej forme!

„Naaa koooneee! A kde by sme ich vzali? No tak utekajme…“

Najlepsie Vianocne filmy a rozpravky16. DĚDICTVÍ ANEB KURV*HOŠIGUTNTÁG (1992)

Myslím si, že túto komédiu netreba moc komentovať. Buď ju neznášate alebo ju milujete. A hádajte, do ktorej skupiny patrím ja? 🙂 Bohuš je iba jeden a hlášky z tohto filmu pozná snáď asi každý a používajú sa v bežnom živote ako na bežiacom páse. Keby som ich tu chcel vypísať, musel by som napísať o nich samostatný článok. V tomto filme podľa mňa Bolek Polívka podal svoj najlepší herecký, ale aj životný výkon a nič lepšie už odvtedy nezahral. Samozrejme mal rôzne dobré filmy, ale toto je podľa mňa Top! A prečo som to zaradil do Vianočného zoznamu filmov? Pretože si to pozriem vždy cez sviatky alebo na nový rok.

„Sakra, mě je tak blbě, že nemám ani tužku.“

Najlepsie Vianocne filmy a rozpravky17. PRINCEZNA ZE MLEJNA 1 a 2 (1994)

Čím jednoduchšia rozprávka, tým lepšie.  A tieto dve sú jednoduché, priamočiare, úsmevné a dokážu dobre pobaviť. A okrem toho sa vždy vysielajú na Vianoce, keďže Vianočky sú aj o rozprávkach a pohode. Dovolím si tvrdiť, že Vodník a Čert boli v tejto rozprávke zobrazení a zahraní asi najlepšie zo všetkých možných aj nemožných rozprávok. Takže Princezna ze mlejna patrí tiež medzi moje tradičné Vianočné filmy.

„To je drzost todleto. Co mi lezeš do rybníka? Chceš abych tě utopil? Nezlobte sa Hastrman, já nerad. Chtěl jsem se jenom kouknout, kdo to tak krásne spívá. Tak může spívat jedine princezna. Kdepak princezna. To je naše Eliška, ze mlejna. A té se žádná princezna na světe nevyrovná!“

Najlepsie Vianocne filmy a rozpravky18. PYŠNÁ PRINCEZNA (1952)

Rozprávočka o krásnej, ale Pyšnej princeznej Krasomile, ktorá je zahľadená do seba a do svojej krásy. Keď sa odmietne vydať za šľachetného princa Miroslava, ktorý sa uchádza o jej ruku, princ sa rozhodne v prestrojení vydať do jej kráľovstva a začne pracovať na zámku ako záhradník. Krasomila sa postupne do záhradníka (princa) zamiluje a nakoniec sa zbaví všetkých svojich rozmarov a hlavne pýchy. Keď zistí, že je vlastne princ, prijme jeho žiadosť o ruku a spolu utečú zo zámku.

 „Rozvíjej se poupátko, nejmilejší z květů. Od rána až do noci, budeš vonět světu.“

Najlepsie Vianocne filmy a rozpravky19. CESTA DO AMERIKY (1988)

Túto skvelú komédiu nepozerám vždy na Vianoce, ale niekoľko krát do roka! Pre mňa osobne jedna z najlepších komédií od Eddieho Murphyho. Pridal som ju sem hlavne preto, lebo som na nej vyrastal, ale aj preto, lebo sa dejovo odohráva v zimnom období a tak trochu aj cez Vianoce. A väčšinou ju dávajú aj cez Vianoce alebo na nový rok v TV. Mladý princ Akim si prichádza do New Yorku, v doprovode svojho sluhu, hľadať manželku. Myslím, že viac netreba dodať. Určite odporúčam si pozrieť. 🙂

„Dobrý den mí noví sousedé. Polib mi prdel! Jo, jo… polib mi ji taky.“

Najlepsie Vianocne filmy a rozpravky20. ČERNÍ BARONI (1992)

Černí Baroni je československá klasika a ďalší z filmov, na ktorý nedám dopustiť. Pri tomto filme platí podobné, ako pri filme Dědictví. Hlášky z tohto filmu sú tak obľúbené a je ich toľko, že ich ľudia často používajú aj v bežnom živote (teda aspoň v mojom okolí) a musel by som o nich napísať samostatný článok 🙂 nezabudnuteľné postavy ako major Haluška, vojín Kefalín, svazák Jasánek, vojín (poslední hrabě) Štenberk zo Štenberku, vojín Vata alebo poručík Troník sú zárukou kvatliného humoru a nezabudnuteľných groteskných situácií, ktoré mnohí na vojne zažili.

„Kontrolní otázka: Teď by mě zajímalo, jestli pak víte soudruzi jakou má takovej samopal vzor 24 kadenci. Nevíte co? Tak poslouchejte, já vám to řeknu naprosto přesne. Takovej samopal vzor 24 má kadenci ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta !!! A někdy ještě mnohem rychlejší !“

 


Pokiaľ ste sa dočítali cez všetky Vianočné filmy až sem a nenašli ste svoj obľúbený, nevadí. Pretože každý môže mať svoje vlastné obľúbené Vianočné filmy a rozprávky, ktoré si spája s Vianocami.

Preto sem pridávam ešte krátky alternatívny zoznam filmov a rozprávok s Vianočnou tématikou, ktoré sa do môjho zoznamu síce nezmestili, ale určite patria medzi zaujímavé Vianočné filmy a rozprávky :

 • Soľ nad zlato (1982) – Libuše Šafránková ako princezná a Jožko Króner ako šašo v remaku rozprávky „Byl jednou jeden král“.
 • Anděl Páně (2005) – Ivan Trojan vo Vianočnej rozprávke o anjelovi, ktorý musí v predvianočný deň napraviť aspoň jedného hriešnika, inak sa z neho stane padlý anjel. Vyzerá to, že je to pre neho tá najťažšia úloha…
 • O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987) – Rozprávka o mladom Jírovi, ktorý si vyrobí krídla, aby z veže kráľovského hradu vyslobodil princeznú Jasnenku.
 • Princ a Večernice (1978) – príbeh o princovi Velenovi a princeznej Večernici a o mocnom čarodejníkovi Mrakomorovi. Česká pohádková klasika.
 • Sedem zhavranelých bratov (2015) – nová československá rozprávka na motívy rozprávky Boženy Němcovej – „Sedmero krkavcú“.
 • Láska na vlásku (2014) – nová slovenská rozprávka so Celeste Buckingham v hlavnej úlohe.
 • Snowboarďáci (2004) – česká komédia o dvoch mladých chalanoch, ktorý si idú užiť vysnívané Vianočné prázdniny na hory.
 • Pretty Woman (1990) – americká romantická komédia pre dospelých o prostitútke Vivien, ktorá šliape chodník a sníva o svojom princovi na bielom koni, ktorý ju jedného dňa príde zachrániť. Jedného večera stretne tajomného milionára Edwarda, ktorý jej ponúkne zaujímavú ponuku…
 • Santa Clause (1994) – americká komédia o náhradnom Santa Clausovi, ktorý musí zastúpiť skutočného Santu, ktorý sa zranil pri páde zo strechy.
 • Grinch (2000) – americká komédia a muzikál o zelenom mužíčkovi, ktorý neznáša Vianoce viac ako čokoľvek na svete. A úspešne ich kazí ostatným…
 • Jack Frost (1998) – americký rodinný film o tom, ako hlava rodiny Jack Frost zomrie na Vianoce pri tragickej autonehode a presne po roku sa jeho duch na Vianoce prevtelí do snehuliaka, ktorého postaví pred domom jeho syn, ktorý si želá aby sa mu vrátil otec.
 • Vianoce naruby (2004) – americká komédia o staršom manželskom páre, ktorí sa rozhodne, že na Vianoce pôjdu pre zmenu na výletnú loď a budú bojkotovať Vianoce. Ich skvelé plány však zmení dcéra, ktorá sa ozve, že nakoniec sa rozhodla prísť k nim na Vianoce aj so svojim novým snúbencom a už sa teší na klasické rodinné teplo domova. Lenže jej rodičia sa na všetko vykašlali a nemajú ani len Vianočný stromček… Stihnú všetko prichystať za 1 deň?
 • Střihoruký Edward (1990) – vynikajúci fantasy romantický film o Edwardovi, ktorého vytvoril starý vynálezca a namiesto rúk a prstov mu dal nožnice. Potom náhle zomrel a Edward zostal v sídle úplne sám a potichu prežíval. Až pokiaľ ho náhodou neobjavila predavačka Avonu – Peggy…
 • Rolničky, kam se podívaš (1996) – rodinná komédia, s Arnoldom Schwarzneggerom v hlavnej úlohe, o otcovi, ktorý je schopný pre Vianočný darček pre svojho syna spraviť čokoľvek.
 • Kučeravá Sue (1991) – americká rodinná komédia o podvodníkovi Billovi a jeho pomocníčke malej 9-ročnej Sue. Spolu sa pretĺkajú životom a hľadajú lepšiu budúcnosť. Zrazu natrafia na krásnu a bohatú Grey, ktorá im úplne obráti život hore nohami. Ale aj oni jej…
 • Zázrak na 34. ulici (1994) – remake staršieho filmu z roku 1947, ktorý je v Amerike Vianočnou klasikou. Príbeh o skutočnom Santa Clausovi, ktorý naozaj (ne)existuje.
 • Posledné Vianoce (2006) – americká komédia s Queen Latifah a Gérardom Depardieu, kde si hlavná hrdinka (kuchárka) na základe mylnej diagnózy myslí, že zomiera a preto sa rozhodne odísť z práce a splniť si svoj sen. Vydá sa teda z USA do Čiech – do Karlových Varov kde varí aj vychýrený šéfkuchár…
 • Výmena (1983) – americká komédia v hlavných úlohách s Eddie Murphym a Danom Aykroydom. Dá sa bezdomovec z ulice premeniť na obchodníka s komoditami a z úspešného mladého obchodníka s komoditami spraviť bezdomovca? O to sa stavia dvaja bratia – zostarnutí a namyslení boháči, ktorí sa živia obchodovaním na burze a počas toho sa nudia a vymýšľajú si absurdné stávky o 1 dolár. Avšak čo keď sa im to tentokrát vymkne z kontroly?
 • Byla to divoká noc (2015) – Bláznivá komédia o troch kamarátoch, ktorý sa vždy na Vianoce vydávajú do ulíc, aby obišli všetky bary, večierky a čo najviac sa opili a zabavili. Teraz sú už však dospelí a dohodnú sa, že toto budú ich posledné bláznivé Vianoce. Ako to asi dopadne? 🙂
 • Santa je úchyl (2003) – bláznivá a uletená komédia o zlodejovi, ktorý chodí robiť Santa Clausa do nákupných centier a potom so svojim parťákom vykrádajú trezory v nákupných centrách. A okrem toho je to flegmatický alkoholik, ktorý berie drogy a deťom sladkosti.
 • Zahulíme Uvidíme 3 – Vianočný jazda (2011) – bláznivá komédia o Haroldovi a Kumarovi, tentokrát ako Vianočný špeciál s novým Vianočným príbehom. Pre všetkých vyznávačov bláznivých Vianočných filmov. 🙂
 • Gremmlins (1984) – americká hororová komédia o malom Gizmovi – domácom zvieratku, ktoré je strašne zlaté a vypadá ako živý plyšáčik. Ale má jednu chybu. Nemôže prísť do styku s vodou, inak sa začnú diať čudné a zlé veci… a práve cez Vianoce. Pre všetkých milovníkov hororových komédií.
 • Krampus – táhni k čertu (2015) – Kto sa ako malé dieťa nebál, že ho na Mikuláša odnesie čert? A to ste ešte nevideli najhoršieho zo všetkých pekelníkov Krampusa. Vianočný horor o tom, aké nebezpečné je, keď prestanete veriť na Vianoce…. Tento horor som videl nedávno a musím priznať, že sa mi páčil.

Dúfam, že ste si medzi týmito filmami našli aj svoje obľúbené filmy alebo rozprávky a možno som vás aj inšpiroval k tomu, aby ste si nejaký z týchto filmov aj pozreli. Želám vám všetkým Šťastný nový rok a veľa úspechov v novom roku 2017. 😉 A ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

 

Jakub

ZDROJ: Photo – google.sk

Ďalšie podobné články

Žiadne komentáre

Komentár