Albumy, Hudba

Post Malone a jeho pohodový album Stoney

19. septembra 2017
Post Malone a jeho pohodový album Stoney

O kvalitnú hudbu je niekedy naozaj núdza. Ja mám však poslednú dobu šťastie na výber kvalitných albumov. A Post Malone s jeho albumom Stoney je toho jasným dôkazom. Z čoho sa veľmi teším, pretože nie je nič horšie ako keď človek nemá čo počúvať. Resp. má, ale do uší sa mu dostávajú iba priemerné alebo slabé albumy.

„A keďže sa vám snažím odporučiť iba dobrú hudbu, pridávam sem ďalší tip na skvelý hudobný album.“

A tým je práve pohodový album Stoney, o ktorý sa postaral Post Malone. Mladý chalan z USA, ktorý sa na nič nehrá a spieva/rapuje s prirodzenou charizmou. Album Stoney spadá do hudobného žánru Hip hop a R&B. Tým pádom je presne podľa môjho gusta. Obidva hudobné žánre mám totiž rád a tvoria 80% môjho tracklistu v mobile.

Post Malone a jeho pohodový album Stoney

KTO JE POST MALONE?

22-ročný Post Malone (vlastným menom Austin Post) ešte pred dvomi rokmi ani len netušil, ako radikálne sa jeho život zmení. Jeho príbeh je ako Americký sen, ktorý sa síce neudial zo dňa na deň, ale predsa sa stal. A z mladého chalana, ktorý pri písaní svojho debutového singlu v tom čase nemal ani len na krabičku cigariet, sa zrazu stal populárny spevák, raper a hudobný idol.

„Bolo to bláznivé. Začal som tak, že som na internet zavesil svoju prvú skladbu s tým, že sa asi nebude nikomu páčiť. A zrazu som sa ocitol na turné po celom svete s Justinom Bieberom.“

Aj týmito slovami sa odprezentoval Post Malone v článku pre Forbes vo februári tohto roku. Je to až neuveriteľné ako neuveriteľne sa niekedy začínajú príbehy slávnych. Koncom roku 2015 sa na internete objavil jeho singel White Iverson a prvý polrok roku 2016 ho jeho úspech vystrelil do role predskokana Justina Biebera na jeho tour po celom svete. Post Malone nezaváhal a využil svoju šancu naplno.

„Po návrate zo svetového turné s Justinom sa ihneď pustil do svojej vlastnej koncertnej šnúry počas jesene a zimy roku 2016.“

Tá vyústila do vydania jeho debutového albumu Stoney v Decembri 2016. A odvtedy sa jeho kariéra rozbehla na plné obrátky. Ihneď sa predalo vyše 58.000 kusov tohto albumu. Bolo to najviac predaných kusov spomedzi všetkých hip-hopových debutových albumov v roku 2016. Bol to úžasný úspech.

Post Malone a jeho pohodový album Stoney

STONEY JE PRIRODZENÝ A POHODOVÝ ALBUM

Predstavte si, že môžete robiť to čo vás naozaj baví, teší a ešte k tomu aj na tom kráľovsky zarábate. A to všetko v čase, kedy by ste mali chodiť na vysokú školu alebo si začínať budovať kariéru v nejakej firme. Post Malone to dosiahol vo veku 22 rokov a vyzerá, že je s tým nadmieru spokojný (viď obrázok vyššie) 🙂 Ale prečo to sem píšem?

„Pretože Stoney je jeden z najviac pohodových albumov, aký som za poslednú dobu počul.“

A to som si ho vypočul už niekoľko krát. Z toho aký má Post Malone prejav sa dá vycítiť, že ho to baví a robí to naozaj prirodzene. Album Stoney je plný kvalitných hudieb, textov, naozaj chytľavých skladieb, ale aj dobrých featuringov (spoluprác) s inými interpretmi. Avšak jedna vec ma naozaj zaskočila. Nemá to síce súvis priamo s albumom, ale…

Post Malone a jeho pohodový album Stoney

„…bol som prekvapený keď som zistil ako Post Malone v skutočnosti vyzerá. Fotografia na obale je totiž tak trochu iná ako skutočnosť. A musím sa priznať, že jeho hlas mi tak celkom nesedí s jeho výzorom.“

Ale to mi vôbec neprekáža. Len ma to prekvapilo, keďže som album počul skôr než som videl ako v skutočnosti vyzerá. A z jeho skladieb som počul černošský hlas a aj prejav. Takže som si myslel, že je černoch, alebo minimálne nejaký miešanec. Ale možno to tak pôsobí iba na mňa, neviem. Čo ale viem je, že si ma svojim hlasom a hlavne týmto albumom určite získal.

A ako som sa k tomuto skvelému albumu vlastne dostal? Bolo to počas letných horúčav keď sme sa kúpali u nás v bazéne a môj kamoš Laco pustil z ajfónu do pozadia práve tento album. Jeho skladby ma ihneď zaujali a začal som sa ho vypytovať kto to je. Dostal som odpoveď Post Malone a priznám sa, že som si jeho meno najprv nevedel zapamätať. 🙂

Post Malone a jeho pohodový album Stoney

TRACKLIST

Klasický album Stoney má 14 skladieb a celkový čas 50 minút 40 sekúnd. Ja však uvádzam jeho Deluxe edíciu aj s bonusovými trackmi, ktoré určite stoja za to. Deluxe edícia má 18 skladieb a celkový čas 64 minút 14 sekúnd. Moje obľúbené skladby sú: No optionWhite Iverson, I fall apart, Patient, Go glex, Congratulations Leave.

 1.  Broken whiskey glass   3:53
 2.  Big lie   3:27
 3.  Deja vu (feat. Justin Bieber)   3:54
 4.  No option   2:59
 5.  Cold   4:28
 6.  White Iverson   4:16
 7.  I fall apart   3:43
 8.  Patient   3:14
 9.  Go flex   2:59
 10.  Feel (feat. Kehlani)   3:17
 11.  Too young   3:57
 12.  Congratulations (feat. Quavo)   3:40
 13.  Up there   3:14
 14.  Yours truly, Austin Post   3:39
 15.  Leave  /Deluxe Edition/
 16.  Hit this hard  /Deluxe Edition/
 17.  Money made me do it (feat. 2 Chainz)  /Deluxe Edition/
 18.  Feeling Whitney  /Deluxe Edition/

White Iverson (videoklip)

ZÁVER

Album Stoney sa momentálne v mojom playliste stále drží medzi najpočúvanejšou hudbou a skladby ako I fall apart alebo Go flex počúvam skoro každý deň. Post Malone si nastavil sám pre seba latku kvality veľmi vysoko a iba čas (a jeho ďalší album) nám ukáže, či ju prekoná. Dúfam, že áno a jeho ďalšia tvorba bude aspoň taká dobrá ako doteraz.

Dúfam, že som vás inšpiroval a máte chuť si album vypočuť. Za mňa osobne vám ho vrelo odporúčam. A pokiaľ máte radi Hip Hop, tak si určite prečítajte aj môj predchádzajúci hudobný článok o albume Freeride od Radikal Chefa. Prípadne si pozrite aj nejaké moje ďalšie hudobné články. Za prečítanie stojí aj článok zo stránky Forbes (odkaz je nižšie), ktorý je však iba v angličtine.

MOJE HODNOTENIE: 90%

Post Malone a jeho pohodový album Stoney

Jakub

 

ZDROJ: Photo – google.sk a forbes.comVideo – youtube.com ; Text – forbes.com

Ďalšie podobné články

Žiadne komentáre

Komentár