Albumy, Hudba

Robin Schulz – Prayer : Nadupaný album plný hitov

12. decembra 2016

Ahoj. Dlhšiu dobu som nič nenapísal, takže to musím napraviť 😉 Rozhodol som sa pridať ďalší článok a zároveň aj odporúčanie na skvelý hudobný album. Nechcem sem pridávať tipy na hudobné albumy iba z jedného súdka, ale vždy niečo odlišné. Preto by som vám tentokrát chcel dať do pozornosti výborný elektornický hudobný album „Prayer„. Autorom je nemecký DJ Robin Schulz, ktorého vám určite nemusím nejak extra zvlášť predstavovať. Ale ak hej, určite čítajte ďalej. Tento talentovaný a stále pomerne mladý DJ už toho totiž stihol dosť. A týmto skvelým albumom len potvrdzuje svoju výnimočnosť a cit pre elektronickú hudbu.

„Možno o tom ani netušíš a počas dňa si pískaš alebo pospevuješ nejaký jeho rádiový hit.“

Robin Schulz bol aj napriek svojmu talentu ešte pred pár rokmi nie moc známy. Teda aspoň celosvetovo nie. Na lokálnej a európskej scéne sa pohyboval ako DJ a ľudia ho poznali. Hrával na rôznych akciách a jeho talent a cit pre elektronickú hudbu si nebolo možné nevšimnúť. Všetko sa však zmenilo v roku 2014, ktorý bol pre neho zlomový. V tomto roku totiž uzreli svetlo sveta jeho dva skvelé remixy z chystaného albumu Prayer, ktoré ho okamžite vystrelili a upriamili na neho pozornosť. Chcete vedieť, ktoré?

Robin Schulz Prayer nadupany album plny hitov

Boli to remixy na skladby „Waves“ a „Prayer in C“. A to veľmi vydarené remixy, ktoré hrávali rádiá po celom svete a na youtube ich už videli a počuli milióny ľudí. Tieto dve skladby sa nachádzajú aj na albume „Prayer“, okrem ostatných.

Ak si však album pustíte od začiatku až dokonca, hneď v úvode zistíte že takýchto kvalitných skladieb sa tu nachádza viacero. Samozrejme, že väčšina skladieb sú remixy, ale na albume sú aj jeho originál skladby. Robin Schulz sa snaží aj o vlastnú tvorbu, ktorá je na celkom kvalitnej úrovni.

„Keď som si pustil prvý krát album Prayer tak som si pri veľmi veľa skladbách hovoril, že túto poznám alebo túto som už niekde počul. „

Mr Probz – Waves (Official Video) [Robin Schulz Remix]

Jeho remixy a skladby sú veľmi chytľavé a príjemne sa počúvajú. Robin Schulz totiž preferuje predovšetkým elektronický štýl „Deep house„, ktorý mne osobne vyhovuje z elektronickej hudby asi najviac. Na albume sa striedajú pomalé temné skladby s melodickými, takže každý si príde na svoje.

Časová stopáž u väčšiny skladieb sa pohybuje okolo 3 minút, takže skladby sa dobre počúvajú a nie sú ani moc dlhé, ani moc krátke. Čo oceňujem, pretože niektorí interpreti svoje skladby zbytočne naťahujú. Alebo na album zaradia naopak krátke skladbičky, či skity, ktoré ja osobne moc nemusím a často len zbytočne kazia celkový dojem z albumu.

Lilly Wood & The Prick and Robin Schulz – Prayer In C (Robin Schulz Remix)

TRACKLIST

 1.  Prayer in C   3:09
 2.  Willst du   3:10
 3.  Sun goes down   2:59
 4.  No rest for the wicked   3:21
 5.  Rather be   3:12
 6.  We don’t have to take our clothers off   3:20
 7.  House on fire   3:20
 8.  Taking me home   3:02
 9.  Never know me   3:18
 10.  Snowflakes   3:24
 11.  Waves   3:27
 12.  Warm minds   3:24
 13.  Wrong   3:26
 14.  Summer nights   3:46
 15.  Spree Ahoi   4:00
 16.  Hier mit dir   3:16
 17.  Changes   3:24
 18.  A sky full of stars   3:15
 19.  Whatever   3:18
 20.  In the morning light   3:17

Robin Schulz Prayer nadupany album plny hitov

ZÁVER

Robin Schulz sa vďaka albumu Prayer stal mojim obľúbeným hudobným interpretom. Album sa podľa mňa predovšetkým hodí na letné mesiace. Je vhodný na relax pri bazéne alebo na počúvanie v aute pri dlhšej jazde, nakoľko má až 20 skladieb. Taktiež sa pri nich dobre cvičí v posilke alebo sú vhodné aj na behanie (teda aspoň pre mňa).

Skladby majú ideálnu časovú stopáž čo je super, pretože sa zbytočne nenaťahujú. Robin Schulz sa na nič nehrá, čo dokazuje aj svojou vlastnou produkciou na albume ako aj nemeckými názvami niektorých priesní. 

MOJE HODNOTENIE: 90%

Tento album vám určite odporúčam a dúfam, že sa vám bude páčiť. Prípadne si skúste prečítať aj moje ostatné hudobné články a inšpirujte sa.

 

Jakub

 

ZDROJ: Photo – google.sk  ; Video – youtube.com

Ďalšie podobné články

Žiadne komentáre

Komentár