Filmy, Filmy a seriály

Tri bojové filmy, ktoré sa oplatí vidieť

2. novembra 2016

Tento článok píšem hlavne pre všetkých fanúšikov bojových filmov. A bojovými filmami myslím také, ktoré sú o bojovom umení. Ja sám som o týchto troch filmoch ešte nedávno vôbec nevedel. Asi to bude tým, že ešte len idú do kín. A keďže som fanúšik takýchto filmov a vždy si ich rád pozriem, rád sa s tebou podelím o tieto 3 kvalitné filmové spracovania. Všetky tri sú v podstate legendárne pokračovania úspešných bojových filmov. A minimálne dva z nich by sa možno mohli označiť aj ako také menšie remaky ich predchodcov.

„Ako malý chlapec som pozeral na RTL alebo ORF bojové filmy s nemeckým dabingom iba kvôli súbojom.“

Aj keď som ničomu nerozumel. 🙂 Proste ma bavili všetky tie bojové scény a bojové umenia. Určite si aj ty spomenieš na legendárne filmy o shaolinských mníchoch z čínskeho prostredia. Alebo na bojové scény z 90. rokov, kedy filmovému plátnu kraľovali Chuck Norris, Jackie Chan alebo Jean-Claude Van Damme. A filmy, o ktorých je tento článok, nemajú ďaleko od tejto spomínanej klasiky.

Dúfam, že ťa týmto článkom inšpirujem, aby si si pozrel aspoň jeden z nich. Ja sa teším na všetky tri a určite si ich všetky postupne pozriem a nevynechám ani jeden. Možno už podľa hlavného obrázku tak trochu tušíš o aké tri filmy sa jedná. Pokiaľ nie, tak sa to dozvieš v nasledujúcich riadkoch.

1. KICKBOXER: POMSTA (2016)

Tri bojove filmy ktore sa oplati vidiet

Kicboxer. Legendárny bojový film z thajského prostredia z roku 1989, v ktorom si zahral v tej dobe veľmi populárny Jean-Claude Van Damme. Od tej doby uplynulo už 27 rokov. A práve v roku 2016 uzrelo svetlo sveta jeho pokračovanie alebo ak chcete menší remake. V jednej z hlavných úloh si samozrejme zahrá opäť JCVD, ako inak. Ale sekundovať mu budú aj ďalší pre niekoho už známi herci ako Gina Carano, Dave Bautista a taktiež Alain Moussi.

Príbeh je takpovediac pol na pol pokračovaním a zároveň tak trochu novým príbehom. JCVD sa tu objaví v roli starnúceho učiteľa kickboxu Duranta, ktorí bude pripravovať a učiť Kurta (Alain Moussi). Ten bude chcieť pomstiť smrť svojho brata, ktorí zápasil s miestnym thajským šampiónom Tong Pomom na život a na smrť. A prehral. Aj napriek malému hodnoteniu si myslím, že tento film je pokračovaním klasiky, ktorú som v detstve zbožňoval a možno aj ty. Takže za mňa určite odporúčam.

2. BOYKA: NEPORAZITEĽNÝ 4 (2017)

Tri bojove filmy ktore sa oplati vidiet

Pre niekoho známa séria, ktorá pokračuje po 6 ročnej odmlke už 4. dielom a opäť v hlavnej úlohe so Scottom Adkinsom, ktorý si tu zahrá opäť obávaného a neporaziteľného ruského bojovníka Yuriho Boyku. Kráľa bojových umení a hlavne ringu, v ktorom ešte nenašiel premožiteľa. V tomto pokračovaní sa Boyka pokúša dostať na Európsky turnaj bojových umení. Počas kvalifikačného súboja však nešťastnou zhodou okolností zabije svojho protivníka Vitkora Gregova. Táto udalosť v ňom rozvíri emócie a pochybnosti o tom, či jeho životná cesta bojovníka v ringu má ešte vôbec zmysel.

Po tejto nešťastnej udalosti Boyka zistí, že Gregovova žena sa kvôli smrti svojho manžela dostala do problémov s mafiou. A tak sa jej Boyka rozhodne pomôcť. To však znamená vrátiť sa späť do ringu a absolvovať sériu náročných zápasov, ktoré nedokáže vyhrať ani ten najlepší bojovník na svete… Boyka sa však, ako inak, o to pokúsi. Môžeš sa teda tešiť na hromadu premakaných súbojov, ktoré stoja za to.

3. ZRODENIE DRAKA (2017)

Tri bojove filmy ktore sa oplati vidiet

Keď som objavil trailer na tento film, veľmi som sa potešil. Bruce Lee totiž patrí medzi mojich obľúbencov. Aj ako herec, ale aj ako osobnosť. Toto filmové spracovanie sa konkrétne týka obdobia z roku 1965, kedy Bruce Lee vyzval na súboj legendárneho majstra bojového umenia Kung fu Wong Jacka Mana. Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami a bojové scény, ktoré v ňom herci predvádzajú sú neskutočné a famózne. Bruca Leeho si zahral mladý herec Philip Ng a mnícha Wong Jacka Mana zase Xia Yu.

Príbeh sa odohráva v San Franciscu, kde má Bruce Lee svoju školu bojového umenia Kung Fu. Jeho žiaci sú ním fascinovaní a jeho bojové zručnosti hraničia s dokonalosťou. Bruce má však aj veľmi veľké ego. A práve to spôsobí, že bezhlavo vyzve na súboj mnícha Mana. Netuší však, aké bojové kvality a zručnosti sa skrývajú v navonok mierumilovne pôsobiacom mníchovi. Legendárny súboj dvoch Kung Fu gladiátorov všetkých čias sa tak môže začať. A ty môžeš byť pri tom. Stačí si tento film pozrieť a vychutnať.

Verím, že som ťa týmto článkom inšpiroval a všetky tieto skvelé filmy si pozrieš. Pokiaľ sa ti článok páčil zdieľaj ho ďalej so svojimi priateľmi a známymi.

 

Jakub

 

ZDROJ: Photo – google.sk ; Video – youtube.com

Ďalšie podobné články

Žiadne komentáre

Komentár