Filmy, Filmy a seriály

Tri romantické komédie, ktoré sa oplatí vidieť

17. októbra 2016

V poslednej dobe je veľká núdza o kvalitné čistokrvné komédie. A tak som sa rozhodol, že ti odporučím tieto tri romantické komédie, ktoré sa oplatí vidieť. Tento článok nepíšem preto, že by som bol milovníkom romantických filmov, skôr naopak. Nemám rád čisto romantické filmy ako sú adaptácie od Danielle Steel alebo Rosamundy Piltcher. Takýmto filmom sa zatiaľ úspešne vyhýbam. Ale pokiaľ sa jedná o romantické komédie, je tu vždy šanca, že môže vystreliť motyka. A takto označený film môže v sebe ukrývať veľmi dobrý filmový zážitok.

Preto som sa rozhodol, že napíšem tento článok. Aby si nemusel(a) zbytočne strácať čas hľadaním a vyberaním tej správnej romantickej komédie pre svoju polovičku. Radšej ho využi lepšie a vyber nejaké kvalitné víno, ktoré si k tomu spolu vypijete. 😉 Samozrejme, že každému sa môže páčiť iná forma, štruktúra alebo dej filmu, či dokonca aj herecké obsadenie. Takže si poriadne prečítaj o každom filme, kto v nich hrá, a či sú vhodné práve pre teba (pre vás). Z vlastnej skúsenosti ti môžem odporučiť tieto tri romantické komédie, s ktorými určite nestupíš vedľa.

1. „Crazy , Stupid, Love“ / „Bláznivá, Hlúpa, Láska“ (2011)

tri romanticke komedie ktore sa oplati vidiet

Vtipná romantická komédia zo života, v ktorej si v hlavných úlohách zahrajú Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore a Emma Stone. Pre mňa osobne veľmi kvalitná herecká zostava, ktorá je prvou známkou úspechu tohto filmu. Carell, Gosling a Stone sú moji obľúbení herci a filmy s nimi takpovediac vyhľadávam. Tento film patrí medzi moje obľúbené a vždy si ho rád pozriem.

Dej sa točí okolo štyridsiatnika Cala Weavera (Steve Carell). Má dobrú prácu, pekný dom, šťastnú rodinu a manželku (Julianne Moore), ktorá je jeho láska zo strednej školy. Hneď na začiatku filmu sa Cal dozvie od svojej manželky, že ho podviedla s jej kolegom z práce a celý svet sa mu náhle zrúti. Manželka s ním už nechce žiť v spoločnej domácnosti a tak je Cal nútený sa odsťahovať. Zrazu sa ocitne vo svete nezadaných a nevie čo so sebou. Okrem toho sa jeho 13-ročný syn zaľúbi do svojej 17-ročnej opatrovateľky. Tá je však zaľúbená už do niekoho iného. Do staršieho muža…

Medzitým sa nám svižne predstaví druhá hlavná postava tohto filmu a tou je Jacob Palmer (Ryan Gosling). Mladý a veľmi atraktívny playboy, ktorý chodí loviť ženy do miestneho baru a je v tom viac ako len priemerne úspešný. Jeho charizma, skvelý vzhľad, vystupovanie a sexappeal z neho robia alfa samca vo svojom obore. Životné cesty týchto dvoch rozdielnych mužov sa skrížia práve v spomínanom bare. Jacob si vezme Cala pod svoje krídla a ako skúsený lovec žien ho začne postupne učiť svoje triky.

Nakoniec sa na scéne objaví aj Emily (Emma Stone), ktorá má síce vážny vzťah, ale vo vnútri cíti nespokojnosť. V bare spozná Jacoba, ktorý sa ju snaží ohúriť, čo je lichotí, ale nakoniec odolá jeho kúzlu a radšej odíde sama. Keď sa neskôr jej dokonalý vzťah postupne rozpadne na kusy a uvedomí si, že žila celý čas v klamstve, rozhodne sa vrátiť do baru a nájsť Jacoba… hádajte prečo?

Celý film je vlastne o hľadaní a strácaní pravej lásky a o tom, čo sú ľudia ochotný pre ňu urobiť. Všetko so všetkým súvisí, aj keď to tak najprv vôbec nevyzerá a možno sa nakoniec dá zase všetko do poriadku. Možno. Ale keďže nechcem popredu prezrádzať, dozvieš sa to až keď si tento film pozrieš. Za mňa osobne ti ho vrelo odporúčam.

2. „Salmon Fishing in the Yemen“ / „Lososy v Jemene“ (2011)

tri romanticke komedie ktore sa oplati vidiet

Tento film som si chcel pozrieť veľmi dlho. Tak dlho až som na neho zabudol. No a zrazu som si naňho úplnou náhodou spomenul po pár rokoch. A dobre som spravil, pretože to bolo príjemných 103 minút. No a keď sa rozbehli záverečné titulky, mal som z neho naozaj dobrý pocit. Takže o čom tento film so zaujímavým názvom vlastne je?

Scenáristi si dali určite záležať, pretože vymyslieť takto zaujímavý príbeh nie je ľahké. Celý film sa točí okolo jedného absurdného projektu: Vybudovať v Jemene rieku, v ktorej budú môcť chytať lososov. Určite si povieš hneď na úvod, že je to blbosť. A ešte k tomu nereálna. Priznávam, myslel som si to tiež. 🙂 Ale nič nie je nereálne pokiaľ si Jemenský šejk, ktorý má neobmedzené finančné zdroje, vieru a presvedčenie.

V hlavných úlohách sa predstaví herecká dvojica Ewan McGregor ako doktor Alfred Jones a Emily Blunt ako správkyňa majetku Harriet Chetwode-Talbotová. Obidvaja podávajú výborné herecké výkony a okrem toho medzi nimi funguje aj herecká chémia, takže film má vďaka nim pridanú hodnotu. Vedľajšiu úlohu Jemenského šejka si zahral herec Amr Waked, ktorý nie je moc známy, ale úloha mu dobre sadla.

Tento nereálny projekt navyše podporuje aj britská politická smotánka. Tá totiž potrebuje silný príbeh pre médiá, ktorým by odviedli pozornosť od nepríjemností, ku ktorým došlo na Strednom východe (ver tomu, či nie, ale takto to naozaj v živote chodí). Alfred (McGregor) je na začiatku presvedčený o tom, že celý projekt je nereálny. Ale postupne zisťuje, že pokiaľ človek naozaj chce a má dostatok viery (a peňazí), je reálne naozaj skoro všetko.

Napriek všetkým prekážkam, ktoré musia spolu s Harriet (Blunt) prekonať sa zdá, že to nakoniec dokážu. Okrem toho, že si nájdu k sebe cestu ako kolegovia a spolupracovníci, sa z nich stanú aj priatelia. S odstupom času si však Alfred (a hlavne jeho manželka) začne uvedomovať, že k Harriet (Blunt) cíti niečo omnoho viac, ako len priateľstvo. Ako moc tieto Alfredove city ovplyvnia ich spoluprácu, a či budú od Harriet opätované, to sa dozvieš vo filme. 😉

3. „Love, Rosie“ / „S láskou, Rosie“ (2011)

tri romanticke komedie ktore sa oplati vidiet

Opäť výborná romantická komédia zo života, o ktorej som netušil a dostal som sa ku nej náhodou. Je dosť možné, že ju nepoznáš ani ty, pretože je to dosť nenápadný film. Teda aspoň u nás, ale takých je viac. Niekedy sú však práve tie nenápadné filmy ako divoká karta, ktorá ťa prekvapí. Za mňa môžem potvrdiť, že to tak bolo. Mám totiž rád filmy zo života a o živote. A toto je jeden z tých, ktoré sa ti naozaj môžu stať. Alebo nejakej tvojej kamarátke, sesternici, či susede z 3. poschodia. 🙂

Všetko podstatné sa deje okolo Rosie a Alexa – najlepších priateľov od detstva. A ako to už v živote býva, obidvaja k sebe začnú cítiť niečo viac ako len priateľstvo. Avšak zhodou náhod a rôznych životných udalostí si to akosi nestihnú navzájom povedať. Osud ich najprv rozdelí vzdialenosťou a postupne aj životnými zmenami a skúškami, ktorými si obaja prechádzajú. Niektorými osamote a niektorými spoločne. Alex odíde žiť do Bostonu (USA) a Rosie zostane v Dubline (Írsko). A to je len prvá skúška ich priateľstva.

Herecké obsadenie síce nie je také hviezdne ako u predchádzajúcich filmov, ale mne sa páčilo. Alexa si zahral Sam Claflin a Rosie hrala Lily Collins. Uveril som im všetko a takpovediac som to prežíval s nimi, ako by to bol skutočný príbeh. V dnešnej dobe kedy sa točia samé akčné blockbustery je toto jeden z mála filmov, ktorý ťa donúti zamyslieť sa aj nad inými životnými hodnotami. Teda aspoň na mňa tak zapôsobil.

Film má príjemných 102 minút, ktoré vďaka svižnej dejovej línii ubehnú veľmi rýchlo. A vďaka rôznym zvratom a udalostiam, ktoré sa budú odohrávať skoro s matematickou presnosťou, sa ani nebudeš mať kedy nudiť. A na konci si budeš želať, aby mal film ešte aspoň 20 minút navyše, prípadne nejaké druhé pokračovanie. Ak ťa tento film zaujal a chceš vedieť ako to všetko dopadne, tak neváhaj a pozri si ho ešte dnes. 😉

Pokiaľ ťa oslovil aspoň jeden z týchto skvelých filmov, nestrácaj čas a pozri si ho ešte dnes.

Jakub

ZDROJ: Photo – google.sk ; Video – youtube.com

Ďalšie podobné články

Žiadne komentáre

Komentár